Zpět

Změna v trendu cestování

Přidáno: 9. 4. 2021 12:06:30 Počet shlédnutí: 716

09 Duben 2021

Dovolená v karavanu

Probíhající pandemie změnila nejen naše zvyky, ale ovlivnila i způsob cestování. Vzhledem k restrikcím a opatřením se stává dovolená za hranicemi země čím dál více problematická, proto se k nám vrací trend dovolené v tuzemsku.

Zatímco v minulosti se považovala dovolená v Čechách za jakousi náhradu pro ty, co si cestu do zahraničí nemohli dovolit, dnes je cestování v rámci našich hranic stejně exkluzivní, jako daleká exotika. Jak tedy můžeme trávit dovolenou bez moře a velehor?


Na výlety do dětství

Znovuobjevování míst, kde jste trávili prázdniny v dětství nebo se školou v přírodě je teď převládající trend. Vraťte se po vlastních stopách tam, kde jste poprvé spali sami pod stanem, sjeli řeku nebo si zkuste znovu projít trasu prvního čundru. Návrat do vzpomínek a sdílení zážitků s přáteli, partnery nebo dětmi je příjemně strávená dovolená.


Méně plánování, více spontánnosti

V době plné nejistot a změn v rámci protiepidemických opatření je složité plánovat něco v delším časovém horizontu. Rok 2021 tedy přeje spíše spontánnosti. S tímto cestovním trendem se dostaly do popředí karavany a obytná auta, která si rodiny i jednotlivci půjčují, pronajímají a kupují. Není nic jednoduššího, než sbalit jídlo a vybavení a vydat se nazdařbůh kamkoliv, kde se dá zaparkovat v přírodě a vychutnat si kávu na čerstvém vzduchu. České kempy jsou na invazi obytných aut a karavanů připravené. Spousta z nich nabízí hygienické zázemí, elektrické a vodní přípojky a zkrátka vše, co oceníte, po dlouhém pobytu v divočině.

Stanování je zábava
Zelený cestovní ruch a izolovaná místa

V rámci dodržování sociálního distancování není nic lepšího než se ztratit v přírodě. V místech, která jsou na kilometry daleko od profláknutých turistických destinací, si nemusíte s dvoumetrovými rozestupy dělat problém. Abyste taková izolovaná místa našli, není potřeba cestovat příliš daleko.

Outdoor aktivity, spaní v lesích pod stanem a bez připojení k internetu, přiměla spoustu cestovatelů zpomalit. Trávit více času na jednom místě a tím ho skutečně prozkoumat a poznat. Zkuste také načerpat energii z lesa a přírody, uvolnit se a konečně si pořádně odpočinout.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení